Menu

Cypr

29 kwietnia 2013 - Azja
Cypr

Piaszczyste plaże, lazurowa woda i zielona roślinność… to wszystko sprawia, że przebywając na Cyprze można poczuć się jak w raju. Jest to trzecia co do wielkości wyspa położona na Morzu Śródziemnym i obecnie znajduje się pod władzą Grecji oraz Turcji.

Spędzając wczasy na Cyprze warto zwiedzić liczne zabytki, które odzwierciedlają bogatą historię tej niezwykłej wyspy. Ciekawym miejscem jest miasto Pafos, które zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Duże wrażenie na turystach mogą zrobić podłogowe mozaiki rzymskie, które niemal niezniszczone przetrwały aż szesnaście wieków pod ziemią.

Warto również wybrać się do Nikozji, która jest ostatnią na świecie podzieloną stolicą. Stare Miasto Wenecjanie otoczyli bowiem murem obronnym w kształcie koła. Do największych atrakcji turystycznych w tym rejonie należą: Muzeum Bizantyjskie, w którym można podziwiać kolekcję ikon oraz Muzeum Cypru, gdzie mieszczą się ciekawe eksponaty archeologiczne.

Jeżeli pragniesz spędzić czas delektując się przepięknymi widokami dobrze byś wybrał się także do Limassolu. Znajdziesz tu średniowieczne zamki, znaleziska archeologiczne oraz urokliwe winiarnie. Co roku w mieście odbywa się Festiwal Wina. Również Larnaka jest pełna muzeów, zabytków oraz pełnych czaru restauracji i winnic.

Jeśli jesteś miłośnikiem mitologii interesująca może się dla Ciebie okazać wycieczka do Palaepafos. Znajdowało się tutaj kiedyś sanktuarium Afrodyty. Jego najstarsze pozostałości datuje się na XII w. p.n.e. Warto zaznaczyć, iż wykopaliska archeologiczne trwają tu do dziś.

2 myśli nt. „Cypr

borubar

Ostatnie problemy Cypru mocno odbiły się na usługach turystycznych?

    admin

    Odpowiem we wrześniu, znajomi wracają i opowiedzą, z tego co czytali to zależy od tego jak chcesz jechać – samodzielnie czy do jakiegoś kurortu z biurem podróży. Ta druga opcja na pewno dalej jest ok i tą wybrali znajomi.

Komentarze są wyłączone.