Menu

Madera

29 maja 2013 - Europa
Madera

Madera należy do archipelagu Azorów położonych na północ od hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Te urocze portugalskie wysepki urzekają swoim pięknem i niesamowitymi wulkanicznymi widokami, może dlatego Maderę co roku odwiedza coraz więcej spragnionych wypoczynku turystów?

Przebywając tutaj warto wybrać się do przepięknego, zabytkowego miasteczka Machico. Ta miejscowość kusi egzotyką, malowniczymi wzgórzami oraz rosnącymi bujnie kwiatami i przepysznymi owocami. Jeżeli pragniesz pozwiedzać warto zajrzeć do kościoła parafialnego, pochodzącego z XV w oraz zobaczyć znajdującą się tu fontannę Sao Roque.  Madera przyciąga turystów swoją niezwykłością i bajkowymi zakątkami. Warto skorzystać z okazji i wyruszyć w wyprawę na najwyższy klif w Europie Cabo Girão. Nieopodal znajduje się rybacka wioska Riberia Brava oraz bardzo stary laurowy las, który został wpisany na listę UNESCO. Madera to czarująca, pełna tajemnic wyspa. Swoją oryginalnością i wulkanicznym krajobrazem przyciąga spragnionych egzotyki turystów. Jeżeli chcesz spędzić magiczne wczasy idealnym dla Ciebie kierunkiem będzie właśnie Madera. Last minute na tę bajkową wyspę to specjalna oferta, która pozwoli Ci wylecieć na wymarzone wczasy nawet przy ograniczonym budżecie.

Warto wybrać się w podróż na tę uroczą portugalską wyspę z jeszcze jednego powodu. Jej historia jest w pewnym stopniu związana z dziejami Polski. Podobno właśnie tutaj, po bitwie pod Warną, znalazł schronienie Władysław Warneńczyk, a marszałek Józef Piłsudski przebywał na Maderze kilka miesięcy w związku z zaleceniem swojego lekarza. Jeżeli pragniesz zwiedzić wyspę pełną uroku i tajemnic, cieszyć cię ciepłym klimatem i niezapomnianymi widokami nie zastanawiaj się długo nad wyborem idealnej destynacji na wczasy.

Madera jest odpowiednim kierunkiem dla każdego spragnionego wrażeń turysty. Zieleń, wulkaniczny krajobraz i księżycowe klify – tego nie spotka się nigdzie indziej. Magia tego miejsca sprawia, że o wakacjach wyspie nie da się zapomnieć. Wrażenia gwarantowane.

3 myśli nt. „Madera

diariu$z

Wygląda pięknie … ale kiedy tam pojechać żeby nie było tam za gorąco … albo żeby nie łazić cały czas w polarach?

    Marcel

    Na Maderze jest pow 20 stopni przez cały rok … więc polar nie będzie potrzebny, gorąco raczej też nie będzie … no chyba że komuś 26 stopni to gorąco 🙂

Dorota

Nie wiem skąd poprzednik wziął te temperatury ale z tego co pamiętam jak byłam tam w sierpniu zeszłego roku było sporo ponad 30 stopni 😉

Komentarze są wyłączone.