Menu

Agadir – w żarze saharyjskiego słońca

29 czerwca 2013 - Afryka
Agadir – w żarze saharyjskiego słońca

Marokański Agadir jest obecnie największym ośrodkiem turystycznym w tym państwie. Kiedyś był to port, z którego wywożono bawełnę oraz trzcinę cukrową, po wielkim trzęsieniu ziemi, które miało tutaj miejsce w 1960 roku, miasto zostało niemal w całości odbudowane, by dziś stać się pełnym życia kurortem, jak magnes przyciągającym spragnionych egzotyki i niezwykłych, bajecznych widoków turystów. Znajdziemy tutaj niezliczoną ilość pubów, restauracji oraz klubów i kafejek. To prężnie rozwijający się kurort dostosowany do potrzeb turystyki masowej. W Agadirze znajduje się również najdłuższa w całej Afryce plaża, licząca aż 6 km długości oraz 100 m szerokości. Jej oryginalny kształt półksiężyca zachwyca każdego, kto tu przybędzie. Jeżeli jesteś żądnym przygód turystą to marokańskie miasto z pewnością będzie odpowiednią dla Ciebie destynacją na wczasy. Agadir zachwyca swoimi przepięknymi, roztaczającymi się zewsząd widokami.

Kilka kilometrów na południe od miasta rozciąga się malowniczo położony Park Narodowy Sus – Massa. Można tutaj spotkać wiele rzadkich gatunków ptaków. Warto także wybrać się do niezwykłego zespołu ogrodowego Jardin de Olhao. To symbol pokoju oraz przyjaźni Agadiru z miastem Olhao, znajdującym się w Portugalii, z którą łączy Maroko burzliwa przeszłość. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na wybór idealnej destynacji, a jesteś osobą pragnącą przeżyć wspaniałą przygodę w egzotycznym kraju, skąpanym w święcącym niemal cały czas słońcu, odpowiednim dla Ciebie kierunkiem będzie właśnie Maroko. Last minute do tego niezwykłego afrykańskiego państwa oferuje wiele biur podróży, dzięki skorzystaniu z takiego pakietu podróż do Agadiru będzie dla Ciebie zupełnie przystępna.

Jeżeli lubisz zwiedzanie z pewnością spodoba Ci się także podróż do muzeum poświęconemu trzęsieniu ziemi w 1960 roku. Znajdziesz tu fotografie ukazujące Agadir przed katastrofą oraz szkody, jakich dokonało trzęsienie. W mieście znajduje się także wybudowany w 1950 roku fort. Po katastrofie odbudowano jego wały oraz mury obronne, ale wewnątrz nie przetrwało nic. Agadir zdumiewa swoim pięknem, a znajdująca się tutaj Sahara kusi mieniącym się w blasku słońca piaskiem.

Tagi: ,

2 myśli nt. „Agadir – w żarze saharyjskiego słońca

mariola

Maroko kusi … ale cena odstrasza … nie wiem czy to tak w tym roku czy zawsze były tam hotele tak drogie.. Chyba że może koś zna jakiś fajny hotelik za rozsądną cenę?

    admin

    Proponuję poszukać po forach turystycznych czy samodzielnie w internecie, osobiście nic nie mogę polecić bo korzystałem z wyjazdu zorganizowanego i nic mnie nie interesowało 😉

Komentarze są wyłączone.