Menu

Kuba

12 czerwca 2013 - Ameryka Południowa
Kuba

Kuba oferuje moc atrakcji dla pełnych energii oraz pozytywnie nastawionych do życia turystów, którzy oprócz dobrej zabawy w prawdziwie latynoskim stylu docenią bogactwo kulturowe wyspy.

Należąca do archipelagu Karaibów Kuba zachwyca przybywających tutaj tłumnie turystów z całego świata. Oprócz zaczynającej się zaraz po zmroku wieczornej fiesty, wesołych tańców i wypełniających każdą kameralną uliczkę muzyki, znajdziemy tu wiele interesujących zabytków, na które koniecznie podczas pobytu na Kubie należy zwrócić uwagę.

kuba

Stolicą gorącej, porywającej w wir szaleństwa Kuby jest Hawana. To zarazem największe na całych Karaibach miasto. W Hawanie mieszają się przeróżne style architektoniczne od gotyku, po barok oraz modernizm, dlatego miłośnicy sztuki z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie. Warto zaznaczyć, iż stare miasto – La Habana Vieja – zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tutaj stara katedra San Cristobal. Podczas pobytu w Hawanie można także zaobserwować proces produkcji rumu oraz zwiedzić muzeum poświęcone jednemu z najbardziej znanych pisarzy – Ernestowi Hemingwayowi. Jeżeli jesteś aktywny, pragniesz pospacerować i nasycić się kubańskimi widokami warto wybrać się na przechadzkę po liczącej 8 km długości promenadzie Malecon. Wartym zobaczenia obiektem jest także Muzeum Rewolucji. Dla miłośników historii wyspa jest idealnym miejscem, gdzie można wspaniale spędzić czas i zorganizować ciekawe wycieczki. Kuba zachwyca mnogością oryginalnych zabytków, a także tętniącym, również nocą , życiem.

Jeśli pragniesz się zrelaksować, a także jesteś osobą aktywną warto byś odwiedził plażę Varadero. Zlokalizowane jest tutaj delfinarium oraz przepiękne jaskinie Bellamar. To idealne miejsce na wycieczki dla każdego pragnącego przeżyć niezapomniane wakacje podróżnika. Przepięknym, zdumiewającym miastem o bogatej historii jest także Santiago de Cuba. Zostało założone w 1515 roku przez Diego Velazqueza, leży w okolicy gór Sierra Maestra i było najważniejszym miejscem związanym z rewolucją.

2 myśli nt. „Kuba

rudzielec

pięknie, egzotycznie … a kiedy jest tam najprzyjemniej na romantyczne wakacje ?

    admin

    osobiście polecam od października do kwietnia – jest troszkę chłodniej niż w miesiące wakacyjne, do tego dochodzi fajna zamiana otaczającego nas w kraju zimowego przygnębienia na relaks i błogi wypoczynek w ciepłym miejscu 🙂

Komentarze są wyłączone.