Menu

Malownicza Czarnogóra

9 lipca 2013 - Europa
Malownicza Czarnogóra

Czarnogóra co roku przyciąga rzesze spragnionych spokoju i relaksu turystów. To jeden z najchętniej odwiedzanych od kilku lat kierunków.

czarnogora2Jednym z najpiękniejszych miejsc w Czarnogórze jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kotor. Malowniczo położony, otoczony masywnymi górami oraz morzem nazywany jest często „perłą Adriatyku”. W mieście do dzisiaj zachowała się utrzymana w dobrym stanie średniowieczna zabudowa. Charakterystycznymi zabytkami są tutaj: romańska katedra św. Tripuna, pochodząca z XII w. oraz cerkiew św. Łukasza. Miejscem wartym zobaczenia jest także Budva, stanowiąca najchętniej odwiedzany przez turystów region w Czarnogórze. Obowiązkowy punkt programu stanowi cytadela z XV w., bramy obronne oraz średniowieczne centrum. Wielu ludzi uważa, iż miasto może być konkurencją dla chorwackiego Dubrownika. Jeżeli pasjonuje Cię historia tego niezwykłego kraju dobrze byś wybrał się również do Cetyni. Miasto zostało założone w XV w. i odgrywa szczególną rolę dla Czarnogórców. Jest to kulturalna stolica kraju. Można tu zobaczyć jeden z najważniejszych monasterów. Chętnie odwiedzaną przez turystów miejscowością jest także Sveti Stefan. Było to kiedyś malutkie rybackie miasteczko zlokalizowane na skalistej wysepce. Dziś stanowi natomiast ekskluzywny kompleks hotelowy. Oryginalna architektura oraz rajskie plaże powodują, iż jest to tak często wybierany przez turystów kurort. Przebywając w Czarnogórze warto także odwiedzić pełne uroku Góry Dynarskie. Wędrówki, podczas których można się nasycić roztaczającymi się dookoła widokami na długo zapadną w pamięć.

2 myśli nt. „Malownicza Czarnogóra

kamil

Piękne widoczki, można dostać się tam samolotem? Autko nie pierwszej młodości i może nie wrócić z takiej eskapady

pablo

Byłem przejazdem, od Dubrownika to chwila drogi ale muszę przyznać że było warto. Kolejne wakacje podzielimy już pół na pół – Chorwacja i Czarnogóra 😉

Komentarze są wyłączone.