Menu

Wybrzeże Hiszpanii – Costa Brava

5 sierpnia 2013 - Europa
Wybrzeże Hiszpanii – Costa Brava

Costa Brava to jeden z najczęściej odwiedzanych wybrzeży Hiszpanii oraz najpiękniejszych rejonów turystycznych. To kilometry wspaniałych, jasnych plaż i woda mieniąca się różnymi odcieniami błękitu. To interesująca kultura, krajobrazy zapierające dech w piersiach oraz liczne zabytki. Dzikie Wybrzeże ciągnie się od granicy francuskiej aż po Barcelonę, a atrakcje zapewniają kluby i dyskoteki niemal całą dobę. Znajdują się tu twierdze z czasów greckich czy romańskich, dobrze zachowane kościoły oraz mające ogromną wartość budowle z czasów rzymskich.

Wybrzeże to ma ponad 200 km i rozciąga się przez całą prowincję Girona aż do granicy z Francją. Jedna z najdłuższych plaż znajduje się w miejscowości Blanes, podzielona jest na dwie części cyplem Sa Palomera, wzniesieniem, z którego można zobaczyć miasto oraz piękne błękitne morze. Blanes słynie z gotyckiego zamku z XXII wieku, który kiedyś chronił przed najazdami piratów. Są tu także wyjątkowe trasy spacerowe oraz cudowne ogrody botaniczne, w których można podziwiać między innymi kaktusy afrykańskie oraz około 7000 gatunków roślin.

W Lloret de Mar natomiast, bardzo popularnym kurorcie Hiszpanii można zrelaksować się w wykwintnych restauracjach oraz pobawić się w dyskotekach uważanych za najlepsze w tym rejonie. Także zabytki zachwycają zwiedzających. Cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji, czy też gotycki kościół z XVI wieku to tylko niektóre z interesujących miejsc wartych zobaczenia. Można tu również skorzystać z rowerków wodnych, skuterów, czy poczuć dreszczyk emocji na spadochronie ciągniętym przez motorówkę lub podczas skoku na bungee.

W Tossa de Mar zaś znajduje się średniowieczna starówka Vila Vella, jedna z najpiękniejszych w Hiszpanii. Tutaj także w pięknych zatoczkach można podziwiać kwiaty oraz rosnące truskawki. Dawniej zaś odwiedzano to miejsce z powodu odbywającej się tu korridy.
Ciekawym miasteczkiem jest Palamos, w którym można odpocząć w licznych kafejkach, barach, czy potańczyć w dyskotekach. Malownicze zatoczki, czy plaże kuszą krajobrazami. Zachwycające punkty widokowe znajdują się zaś w Begul, miasteczku z XV-wiecznym zamkiem oraz średniowiecznymi wieżami obserwacyjnymi.

Niezwykle interesującym miejscem jest masyw górski Montserrat, ponieważ można tu zobaczyć skałę w kształcie palca – Palec Boży oraz znany klasztor benedyktynów. Każde z tych punktów jest warte obejrzenia i zachwycania się nim.

Gorące dni, słoneczne i jasne sprawiają, że Costa Brava to wspaniały rejon dla turystów. Plaże zachęcają do leniuchowania a niezwykłe zabytki do poznawania zamierzchłych kultur. Wszystko tutaj oczarowuje i pomaga w cudownym zrelaksowaniu się.

Jedna myśl nt. „Wybrzeże Hiszpanii – Costa Brava

alicja kordus

Mój typ to Tossa – z dzieciakiem w sam raz, spokojniej niz w Lloret de Mar i kamyczki do zabawy na plaży 🙂

Komentarze są wyłączone.