Menu

Algarve – skaliste wybrzeże Portugalii

27 sierpnia 2014 - Europa
Algarve – skaliste wybrzeże Portugalii

Malownicze skaliste wybrzeże, piaszczyste plaże i gorący klimat. Położony na południu Portugalii region Algarve przyciąga turystów magiczną atmosferą, egzotyką i możliwością spędzenia niezapomnianych chwil, delektując się cudownymi widokami i zgłębiając niezwykle interesującą portugalską kulturę. (zobacz zdjęcia z Algarve)

Jednym z najczęściej odwiedzanych miast regionu jest Lagos, które wśród turystów zasłynęło przede wszystkim bajkowymi urwistymi skałami zanurzonymi w oceanie, wokół których organizowane są rejsy łódkami oraz kajakami. Podczas takiej podróży istnieje również możliwość wpłynięcia do wnętrza grot. Warto wziąć ze sobą aparat, ponieważ podczas rejsu zaobserwować można nietypową grę świateł i barw. Lagos to miasteczko oferujące urlopowiczom bogato rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Znajduje się tu wiele hoteli, dyskotek i pubów.

Miłośnicy słonecznych kąpieli i rozrywki powinni również pomyśleć o wyjeździe do Albufeiry. To jedno z najchętniej odwiedzanych turystycznych miast, oferujące przepiękne malownicze wybrzeże oraz mnogość klubów i restauracji.

Osoby pragnące zetknąć się z bogatą, przesiąkniętą mauretańskimi wpływami historią powinny zaś udać się do stolicy regionu – Faro, które zachwyca charakterystycznym, zamkniętym dla ruchu kołowego Starym Miastem. Najlepiej dostać się do niego XVIII-wieczną bramą Arco da Vila oraz spacerowym traktem Rua do Municipio. Ze znajdującej się tutaj dzwonnicy roztacza się zdumiewająca panorama całej miejscowości. Warto również przejść się w pobliże oryginalnej latarni morskiej. Wśród zabytków architektury sakralnej najpopularniejsze są natomiast: kościół św. Franciszka oraz Convento Nossa Senorha da Assunção.

Interesującym etapem wycieczki po Algarve może być też zwiedzenie Sagres, zlokalizowanego na zachodnim krańcu regionu. Wybierając się do kurortu, warto zwrócić uwagę na charakterystyczną fortalezę Henryka Żeglarza, a także ogromny, znajdujący się na dachu twierdzy kompas Rosa Dos Ventos, zwany „różą wiatrów”.

Amatorzy plażowania chwili relaksu zaczerpnąć mogą na piaszczystej plaży Praia do Tonel, Praia da Mareta lub Praia da Baleeria.

Osoby pragnące bliżej zapoznać się z zawiłą portugalską historią mogą się zaś wybrać do miasta Silves, którego symbol stanowi przepiękna ogromna twierdza Maurów Castelo de Silves. Do znanych zabytków miejscowości należą również: pochodząca z XIII w. katedra oraz Muzeum Archeologiczne. Innymi godnymi zainteresowania miejscowościami regionu Algarve są ponadto: ekskluzywna Vilamoura, Quarteria, Armacao i Quinta do Lago.