Menu

Aktywne wakacje w Hurghadzie

30 listopada 2014 - Afryka
Aktywne wakacje w Hurghadzie

Hurghada ulokowana jest w centrum Riwiery Morza Czerwonego i stanowi największe centrum turystyczne w tej części Egiptu. Jest także jednym z najważniejszych miast kraju, w którym życie turystyczne kwitnie. Riwiera Egipska czaruje plażami, wysoką temperaturą i wręcz idealnymi warunkami do spędzania czasu aktywnie. To miejsce wymarzone dla tych, którzy kochają się ruszać i kochają słońce, bowiem w tej części świata na pewno go nie zabraknie.

Na miłośników zabaw na lądzie czekają pola golfowe czy tez uczestnictwo w safari, a to tylko początek atrakcji. Ci zaś, którzy przede wszystkim chcą poszaleć na falach Morza Czerwonego czy też zajrzeć głęboko pod wodę w poszukiwaniu tajemnic również się nie zawiodą.

Można tu spróbować surfingu, snorkelingu czy też wspaniale bawić się uprawiając windsurfing. Na miłośników sportów wodnych czekają również skutery, motorówki czy też narty wodne, które pozwolą na niezapomniane szaleństwa.

Dodatkowo Hurghada słynie z niesamowitych gatunków fauny i flory znajdujących się tuż pod powierzchnią wody, które można podziwiać nurkując bądź schodząc pod wodę w trakcie zorganizowanych rejsów (przykładowy cennik). Rafy koralowe czarują, a zarówno w mieście jak i w jego okolicach czekają liczne ośrodki dla nurków, zarówno dla tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Miasto to przyciąga miłośników podwodnych podróży z całego świata, nic dziwnego – woda jest tu przejrzysta, a ławice różnokolorowych ryb ubarwiają każde zejście pod jej powierzchnię.

Wybierając się do Hurghady można skorzystać z licznych ofert wycieczkowych, które umożliwiają bliższe poznanie tego miejsca, także w sposób aktywny. Organizowane są rejsy w „strefę delfinów”, które umożliwiają obcowanie z tymi zwierzętami, a także przejażdżki na wielbłądach, quadach czy też jeepami przez pustynię.

Wieczory w Hurghadzie także można spędzić w niezapomniany sposób. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest bowiem bogate życie nocne. Muzyka rozbrzmiewa tu czasem aż do świtu, a na zabawę zapraszają zarówno puby z arabską jak i europejską muzyką. Dodatkowo na miłośników tańca czekają liczne dyskoteki w centrum miasta. Po całonocnych szaleństwach zaś można nieco mniej aktywnie wylegiwać się na piaszczystych plażach lub też zwiedzać okoliczne restauracje, które serwują pyszne owoce morza.

Dodatkowymi atutami Hurghady jest niewątpliwie malowniczy łańcuch górski, czyste powietrze, baseny pełne atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i tych trochę większych a także spokojna i cicha okolica, po której można spacerować od rana do wieczora ciesząc się wspaniałą pogodą.