Menu

Korfu – rajska wysepka dla głodnych wrażeń

8 kwietnia 2015 - Europa
Korfu – rajska wysepka dla głodnych wrażeń

Korfu to grecka wysepka zlokalizowana w północnej części Morza Jońskiego, tuż u wybrzeży Albanii. Jej górzysty krajobraz, piękne strome skały, lazurowa woda i bajkowe plaże sprawiają, iż urlop spędzony w tak urzekającym otoczeniu dostarczy błogiego relaksu i na długo zapadnie w pamięć.

Korfu – kiedy jechać, główne atrakcje wyspy

Sezon turystyczny na wyspie trwa od maja do końca października, jednak najchętniej wybieranym przez turystów terminem są miesiące lipiec oraz sierpień. Osoby pragnące wypocząć w ciszy i spokoju powinny więc pomyśleć o zaplanowaniu urlopu np. w maju, pierwszej połowie czerwca bądź też drugiej połowie września, gdy turystów na Korfu jest już troszkę mniej, a słoneczna pogoda wciąż dopisuje i stwarza idealne warunki do zwiedzania.

Korfu obfituje w moc niezwykłych atrakcji. Jednym z najpiękniejszych miejsc na wyspie jest miejscowość Paleokastrista, która zachwyca przepięknymi bajkowymi plażami. Jej perełkę stanowi zatoka La Grotta z przejrzystą lazurową wodą. W niedalekiej odległości od groty podziwiać można malownicze, wyrastające z wody jaskinie m.in.: Agios Nikolaos, Blue Eye oraz Nasika, wokół których organizowane są rejsy. Spędzając wczasy na Korfu warto także wybrać się do jego zabytkowej stolicy. W mieście Korfu do dziś widoczne są ślady panowania brytyjskiego oraz francuskiego. Dostrzec można także ciasne i klimatyczne włoskie uliczki. Najbardziej rozpoznawalnymi zabytkami miejscowości są: Stara oraz Nowa Forteca, wzniesiony w XIX w. przez Brytyjczyków Stary Pałac, kościół św. Spiridona – patrona wyspy, a także pozostałości po bazylice chrześcijańskiej z V w. oraz położone nieopodal ruiny kościoła gotyckiego z okresu weneckiego. Chwili odpoczynku zaznać zaś można w Liston, czyli arkadowej galerii kawiarń, która rozciąga się wzdłuż głównego placu miasta – Esplanady. Dużą atrakcją Korfu jest ponadto położony na samym szczycie stromej góry trzynastowieczny zamek Angelokastro, uznawany za jedną z najważniejszych bizantyjskich pozostałości na terenie Grecji.

Miłośnicy bajkowych, zapierających dech w piersiach widoków koniecznie powinni zaś udać się nad Kanał Miłości (Canal d’Amour), skąd roztacza się widok na turkusowe morze oraz malownicze piaszczyste plaże. Wspaniałym punktem widokowym jest ponadto góra Pantokrator, na której zlokalizowany jest pochodzący z XVII w. klasztor. Ze wzniesienia można podziwiać morze, wyspę oraz widoczną w oddali Albanię.