Menu

Kefalonia – grecki klejnot na Morzu Jońskim

15 maja 2015 - Europa
Kefalonia – grecki klejnot na Morzu Jońskim

Malowniczy krajobraz, położonej w archipelagu Wysp Jońskich Kefalonii, przyciąga osoby pragnące przeżyć niezapomniany urlop wśród egzotyki i zrelaksować się na długich piaszczystych plażach, ciesząc oko widokiem turkusowej wody. Kefalonia oferuje moc atrakcji zarówno dla miłośników błogiego lenistwa, jak i sportów wodnych. Pełne uroku miasteczka zachęcają zaś aby odkryć ich tajemnice, podczas spaceru klimatycznymi uliczkami.

Kefalonia – atrakcje turystyczne i miejsca godne polecenia

Podczas urlopu na Kefalonii warto wybrać się do słynnej miejscowości Scala, gdzie znajdują się ruiny świątyni Apollina, pochodzące z VII stulecia p.n.e, a także pozostałości po wioseczce zniszczonej w 1953 r., podczas trzęsienia ziemi. Miłośników zażywania słonecznych kąpieli zadowoli zaś malownicza, rozciągająca się na 4 km plaża, gdzie można spędzić kilka chwil błogiego relaksu oraz zanurzyć się w wodzie o pięknym błękitnym odcieniu.

Kefalonia

Kefalonia

Na uwagę zasługuje także stolica wyspy czyli miasto o nazwie Argostoli z wiecznie żywym portem, który usytuowany jest w pełnej uroku zatoczce. Dzięki klimatycznym tawernom, kawiarniom oraz restauracjom można tu zaczerpnąć chwili ciszy i spokoju. Wieczorem warto przespacerować się deptakiem, a także zawitać na plac Platia Vallianou. Osoby preferujące bierny wypoczynek powinny natomiast wybrać się na okoliczne piaszczyste plaże Makris Gialos oraz Platis Gialos. Pasjonaci sportów wodnych moc wrażeń odnajdą zaś, na zlokalizowanej nieznacznie dalej, plaży Avithos.

Idealnym miejscem na wakacyjny odpoczynek jest także malownicze Fiscardo, które zachwyca niezwykłą architekturą oraz dużym malowniczym portem. Miasteczko tętni życiem 24h/dobę i cieszy się popularnością ze względu na fakt, iż odwiedzane jest przez znanych celebrytów.

Osoby pragnące podziwiać niezwykłe cuda natury moc wrażeń i niezapomnianych emocji czeka podczas wycieczki do jaskini Melissani, która kusi niezwykłą grą świateł i kolorów. Warto wspomnieć, iż w czasach starożytnych grota stanowiła miejsce kultu. Kolejną godną uwagi atrakcją tego typu jest jaskinia Drogarati, gdzie podziwiać można imponujące stalagmity oraz stalaktyty. Grota słynie również z bardzo dobrej akustyki, przez co często organizowane są w niej koncerty.