Menu

La Palma – Wyspy Kanaryjskie

6 lipca 2015 - Europa
La Palma – Wyspy Kanaryjskie

La Palma to piękna, wulkaniczna wyspa, która przypomina zielony, rajski ogród. To jedna z Wysp Kanaryjskich, wciąż jeszcze nieodkryta i dzika. Można tutaj odpocząć spacerując wąwozami czy też wokół wulkanów lub leżąc plackiem na jednej z fantastycznych plaż. La Palma bywa nazywana Piękną Wyspą czyli La Isla Bonita, a to przez wzgląd na wspaniałą roślinność i niebywałe krajobrazy.

Wyspa ta ma aż 706 kilometrów kwadratowych, a jej najwyższym szczytem jest Roqe de los Muchasos, które sięga aż 2426 metrów n.p.m. Rośnie tu wiele drzew owocowych, plamy i sosny, a ze zwierząt można spotkać króliki czy muflony. Ze smakołyków zaś warto spróbować lokalnego miodu czy też wina.

La Palma czaruje wyjątkowością swojej szaty roślinnej. Dziewicza przyroda czeka przede wszystkim w Parque Nacional de la Caldera de Taburiente. Wśród bujnej zieleni, rzek i źródeł na odkrycie czeka tu jaskinia Cueva Bonita oraz wulkan Tenequia. Co ciekawe znajduje się tutaj również największy wulkaniczny krater na całym świecie – Caldera de la Taburietne o głębokości aż 770 metrów.

Niezwykle interesująca jest także stolca wyspy czyli Santa Cruz de la Palma. Można to zwiedzić kościół z XV wieku – Iglesia el Salvador, który ulokowany jest na placu Plaza de Espana, muzeum morsko-historyczne, czy też szwendać po malowniczych uliczkach podziwiając werandy, balkony czy różne zakamarki miasta.

Na La Palmę najlepiej dostać się samolotem. Lotnisko znajduje się około 8 kilometrów od stolicy ulokowane nad samym brzegiem oceanu. Niestety póki co brak jest bezpośrednich połączeń z Polski. Po wyspie zaś można poruszać się autobusem lub wynajętym samochodem.

Łatwo znaleźć tu miejsce do spania, choć baza noclegowa nie jest zbyt rozbudowana. Na turystów czekają zarówno apartamenty czy hotele jak i nieco tańsze ośrodki wypoczynkowe. Miłośnikom przygody zaś na pewno spodobają się pola biwakowe, które posiadają miejsca pod namioty oraz domki kempingowe do wynajęcia.

Sezon turystyczny trwa tu cały rok, jednakże jesienią i zimą jest bardziej tłoczno, bowiem wielu Europejczyków szuka tutaj brakującego im słońca. Mimo upałów jest tu bardzo przyjemnie, bowiem oceaniczna woda lekko chłodzi spragnionych cienia.

La Palma to niezwykła wysepka, pełna atrakcji i ciekawych miejsc. Można tu zarówno wypocząć jak i przeżyć niezapomnianą przygodę. Miejsce to ma swój własny klimat i charakter, poza tym jest zupełnie nietuzinkowe. To idealny kierunek na wczasy zarówno dla grupy przyjaciół, zakochanych jak i dla rodzin z dziećmi, bowiem każdy znajdzie tu coś dla siebie.