Menu

Ibiza – wyspa dla wymagających

20 listopada 2015 - Europa
Ibiza – wyspa dla wymagających

Malownicza Ibiza co roku przyciąga tłumy turystów spragnionych słońca, bajkowych widoków, relaksu na łonie natury, a także osoby, preferujące huczną zabawę w popularnych klubach, gdzie rytmy house’u, techno oraz znani DJe potrafią zapewnić niezapomniane emocje i urlop pełen wrażeń.

Co warto zobaczyć na Ibizie?

 Wyspa położona na Morzu Śródziemnym, w archipelagu Balearów, jest jedną z najchętniej odwiedzanych destynacji turystycznych Hiszpanii. Na moc atrakcji podczas urlopu mogą liczyć nie tylko amatorzy nocnego trybu życia, lecz także miłośnicy przyrody, którzy koniecznie powinni się wybrać do bajkowej jaskini Cova de Can Marca, zlokalizowanej w okolicy San Miguel. Wewnątrz podziwiać można zapierające dech w piersiach formacje, wspaniałe stalaktyty i stalagmity oraz przyjrzeć się niesamowitej grze świateł i kolorów. Na uwagę zasługuje również jaskinia Cueva de Es Cuieram.

Osoby zainteresowane bogatą historią Ibizy z pewnością zaciekawi wycieczka do stanowiska archeologicznego Sa Caleta, które stanowi pamiątkę panowania fenickiego na wyspie. Warto również zwiedzić wspaniałe Muzeum Archeologiczne del Puig des Molins z eksponatami z czasów starożytnych.

Turyści szukający chwili relaksu poczują się jak w raju, spacerując po kameralnych uliczkach Santa Eularia des Riu, gdzie zachwycić się można pięknem malowniczej przystani, w której cumują luksusowe jachty, przyjrzeć oryginalnej architekturze budowli i odwiedzić bogate galerie sztuki.

Jedną z największych atrakcji wyspy jest także jej zabytkowa stolica, miasto Ibiza Town, przyciągające przepiękną starówką oraz murami obronnymi i twierdzą, położoną na szczycie wzgórza, skąd roztacza się malowniczy widok na port i morze.

Ibiza – życie nocne i plaże dla miłośników słońca

ibiza_3

Osoby spragnione chwili relaksu na rajskich plażach, kuszących błękitno-turkusową wodą oraz jasnym miękkim piaskiem bez problemu znajdą na Ibizie wymarzone miejsce do wypoczynku. Na wyspie zlokalizowanych jest ok. 50 plaż, a najpopularniejszymi z nich są m.in.: Cala Longa, Cala Bassa, Cala Tarida i Cala Llenya.

Miłośników zabawy do białego rana moc wrażeń czeka zaś w słynnych klubach, wśród których najchętniej odwiedzanymi są: Pacha, Eden, Space, Privilege, Es Paradis i Amnesia. Warto jednak wiedzieć, iż imprezy rozpoczynają się tutaj dopiero po północy.