Menu

Słoneczna Majorka

31 lipca 2016 - Europa
Słoneczna Majorka

Położona w archipelagu Balearów Majorka kusi malowniczymi zakątkami, długimi szerokimi plażami o miękkim piasku oraz przesiąkniętymi historią zabytkami. Ciepła i przejrzysta woda o lazurowej barwie to zaś raj dla amatorów wodnych aktywności. Pełna uroku wyspa stanowi idealny kierunek dla osób spragnionych relaksu i przygód wśród bajkowych widoków.

Plaże i atrakcje turystyczne Majorki – aktywności na wyspie

Spędzając wczasy na tętniącej życiem Majorce, warto wybrać się do jej stolicy, miasta Palma de Mallorca. Symbolem miejscowości stała się m.in. słynna katedra La Seu wzniesiona w stylu kastylijskiego gotyku. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się ponadto zamek Bellver z przepięknym okrągłym dziedzińcem i arkadami. W trakcie spaceru po Palma de Mallorca warto też zawitać do arabskich łaźni Banys Arabs, które zachwycają niezwykłą architekturą oraz malowniczymi ogrodami, gdzie można zaczerpnąć chwili relaksu.

Miłośnicy zwiedzania koniecznie powinni też pomyśleć o wycieczce do Alcudii, zabytkowego miasteczka w północnej części Majorki. Na uwagę zasługują tu średniowieczne mury obronne. Do najważniejszych zabytków Alcudii zalicza się m.in.: ratusz; teatr rzymski z I w n.e.; Ciutat Romana, czyli wykopalisko archeologiczne, gdzie odkryto fragment rzymskiego muru; liczącą 100 lat arenę do corridy; kościół Sant Jaume oraz stare malownicze rezydencje.

majorka-sporty-wodne

Miłośnicy słonecznych kąpieli chwili spokoju zaznają natomiast na długich piaszczystych plażach, wśród których jednymi z najchętniej odwiedzanych są Cala Mesquida, w północno wschodniej części wyspy oraz plaża znajdująca się w zatoce Calo des Moro. Jest to doskonałe miejsce dla osób szukających chwili ciszy i spokoju z dala od zgiełku, w kameralnej atmosferze. Wczasy na Majorce to także raj dla miłośników sportów wodnych, którzy mogą tu uprawiać m.in.: windsurfing i żeglarstwo. Najlepsze warunki do wodnych aktywności oferują okolice miasteczka Alcudia.

Majorka – atrakcje dla dzieci i miłośników życia nocnego

Majorka stanowi idealny kierunek na rodzinne wczasy. Najmłodszych turystów z pewnością zadowoli wizyta w parkach wodnych: Aqualand (w miejscowości Magaluf i El Arena) oraz Fantasia (Palma Nova). Dużym przeżyciem, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych może się też okazać wycieczka do parku rozrywki Marineland, gdzie organizowane są pokazy delfinów i papug lub trwający 45 minut, rejs łodzią podwodną NEMO, podczas którego turyści podziwiają kolorowe ryby oraz wraki starych statków.

Dorośli miłośnicy życia nocnego moc wrażeń odnajdą zaś w miejscowości Magaluf, gdzie szalone imprezy toczą się do wczesnych godzin rannych. Najbardziej popularne kluby wśród turystów to m.in.: „BCM Planet Dance”, „Tokio Joe”, „Banana” oraz „Carwash”. Bogate życie nocne toczy się również w miejscowości Alcudia oraz Palma de Mallorca.