Menu

Toskania – niezapomniane wczasy w rajskim zakątku Włoch

2 grudnia 2016 - Europa
Toskania – niezapomniane wczasy w rajskim zakątku Włoch

Malownicza Toskania, położona w centralnej części Włoch, zachwyca zapierającym dech w piersiach krajobrazem, pełnymi zabytków miastami, bajkowymi plażami oraz niezwykle bogatą kuchnią. Jest to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów we Włoszech, który cieszy się popularnością przede wszystkim wśród miłośników sztuki oraz par planujących romantyczny wyjazd.

Włoski urlop – jak dotrzeć do Toskanii, plaże, zabytki i atrakcje turystyczne

Do Toskanii najlepiej dostać się samolotem. Podniebne podróże do Florencji lub Pizy organizowane są m.in. z: Wrocławia, Katowic, Krakowa, Poznania, Gdańska i Warszawy. Na pełne wrażeń i niezapomnianych emocji wczasy można się również wybrać samochodem. Wyjeżdżając z kraju warto kierować się na Niemcy w stronę Drezna, a następnie zmierzać przez Plauen, Regensburg oraz Monachium do austriackiego Innsbrucka. Opuszczając Austrię, należy zaś jechać przez Treno, Veronę oraz Bolonię, która znajduje się tuż przy granicy z bajkową Toskanią.

Region zachwyca magicznym krajobrazem, malowniczymi winnicami oraz długimi  piaszczystymi plażami, gdzie można zaznać chwili spokoju oraz relaksu po intensywnym zwiedzaniu i eksplorowaniu włoskiej kultury. Do najpiękniejszych toskańskich plaż należą m.in.: Marina di Bibbona w miejscowości Bibbona (http://www.kierunekwlochy.pl/bibbona-marina-di-bibbona), plaża w Forte Dei Marmi oraz znanym kurorcie wypoczynkowym Livorno.

Spędzając wczasy w Toskanii koniecznie należy wybrać się do renesansowej Florencji, która kryje w swoich murach niezbadane tajemnice z przeszłości. Na uwagę zasługuje m.in. okazała katedra Santa Maria del Fiore oraz słynny pałac Palaccio Vechio, który w przeszłości służył za siedzibę rady miejskiej, zaś dziś podziwiać w nim można największe dzieła sztuki. Symbolami miasta są także zabytkowy most Ponte Vechio oraz Galeria Ufizzi, jedno z najstarszych muzeów w Europie, gdzie mieszczą się dzieła najwybitniejszych malarzy szkół włoskich oraz flamandzkich. Chwili odpoczynku na łonie natury dostarczy zaś pobyt w zielonych Ogrodach Boboli.

Pobyt w Toskanii warto także wykorzystać na wycieczkę do Pizy, która swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim Krzywej Wieży, odwiedzanej co roku przez ok. 10 mln turystów. Obiekt zbudowany jest z białego marmuru, posiada osiem kondygnacji i wznosi się na wysokość 55 m. Uznaniem cieszy się również zabytkowa katedra łącząca w sobie elementy architektury arabskiej, normandzkiej, lombardzkiej oraz bizantyjskiej. Wśród zabytków sakralnych na wyróżnienie zasługują: kościół Santa Maria del Spina oraz Baptysterium.

Toskania – urlop dla miłośników relaksu

Malowniczy region Toskania to doskonały pomysł na wyjazd dla osób spragnionych odpoczynku z dala od rzeczywistości. Urzekający krajobraz, ciągnące się kilometrami plaże o jasnym piasku oraz przesiąknięte zabytkami Florencja i Piza zachwycą zarówno turystów ceniących sobie kontakt z naturą, jak i miłośników sztuki.