Menu

Top 8 hiszpańskich plaż

7 stycznia 2017 - Europa
Top 8 hiszpańskich plaż

Słońce, malownicze wybrzeża oraz ciągnące się kilometrami plaże o miękkim jasnym piasku… Hiszpania to raj dla miłośników relaksu nad wodą. Kontynent, bajkowe Wyspy Kanaryjskie o magicznym księżycowym krajobrazie, a może egzotyczne Baleary? Amatorzy biernego wypoczynku z pewnością znajdą w Hiszpanii liczne zakątki do plażowania.

Najpiękniejsze plaże w Hiszpanii – gdzie spędzić wczasy?

Jedną z najpopularniejszych plaż w Hiszpanii, wśród spragnionych błogiego relaksu turystów, jest zlokalizowana na Majorce Alcudia, która rozciąga się na długości 10 km w uroczej miejscowości o nazwie Port d’Alcudia. Łagodne zejście do wody, drobny biały piasek, zielone plamy oraz doskonale rozwinięta infrastruktura przyczyniły się do odznaczenia plaży prestiżową nagrodą Błękitnej Flagi. Pasjonaci sportów wodnych znajdą tu dogodne warunki do uprawiania windsurfingu, parasailingu lub jazda na skuterze wodnym.

Docenianą wśród turystów plażą jest także piaszczysta i bardzo szeroka Playa del Inglés na Gran Canarii, która posiada części strzeżone i specjalnie wydzielone tereny dla dzieci, gdzie maluchy mogą się spokojnie bawić. Plaża zyskała popularność również wśród amatorów surfingu i joggingu wzdłuż malowniczego wybrzeża. Rozwinięta infrastruktura zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagających osób.

Spędzając wakacje na Fuerteventurze, warto się zaś wybrać na plażę w Corralejo, która posiada aż 10 km długości. Drobny jasny piasek, doskonałe zaplecze do uprawiania windsurfingu oraz malownicze otoczenie sprawiają, iż jest to idealne miejsce do zaczerpnięcia błogiego relaksu. Plaża posiada łagodne zejście do oceanu, a otaczające ją wydmy zostały uznane za rezerwat przyrody.

Turyści spragnieni ciszy i spokoju, z dala od turystycznych tłumów, powinni zaś pomyśleć o wylocie na Formenterę, gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż w całej Hiszpanii, Playa Migjorn, która rozciąga się na długości 7 km. Jasny piasek i zlokalizowane nieopodal jaskinie Cova d’Es Ram przyciągają wrażliwych na piękno natury podróżników.

Miłośnicy opalania i wypoczynku nad wodą z pewnością poczują się jak w raju podczas wakacji w bajkowej miejscowości Puerto de Mogan na południowym krańcu Gran Canarii. Rozciąga się tutaj złocista Playa de Mogan, zlokalizowana w zatoczce. Plażę utworzono z saharyjskiego piasku. Od morza odizolowana jest kamiennym molem.

Hiszpania kontynentalna przyciąga zaś przepiękną szeroką plażą La Concha, usytuowaną w miejscowości Donostia-San Sebastian w Kraju Basków. Złocisty drobny piasek, lazurowa woda, wspaniałe kąpieliska oraz platformy do nurkowania sprawiają, iż jest to miejsce idealne do relaksu.

Warto także pomyśleć o wypoczynku na Costa de la Luz, gdzie za jedną z najpiękniejszych plaż uznawana jest Playa de la Barrosa. Pas 8 km jasnego piasku ciągnie się od wysepki Sancti Petri do Torre del Puerco. Oprócz malowniczych widoków plaża oferuje także doskonałe zaplecze do uprawiania sportów wodnych.

Osoby wrażliwe na piękno otaczającej natury powinny zaś wybrać się na rajską, zlokalizowaną w Galicji, Playa de las Catedrales, położoną ok. 10 km od miasta Ribadeo. Wznoszące się na wysokość 30 m potężne łuki skalne, miękki jasny piasek oraz krystalicznie czysta woda o lazurowej barwie tworzą magiczny niezapomniany krajobraz.