Menu

Kreta – atrakcje dla rodzin z dziećmi

10 lutego 2017 - Europa
Kreta – atrakcje dla rodzin z dziećmi

Kreta to wspaniała wyspa pełna skarbów. Nadaje się nie tylko na romantyczne wakacje, czy też wypad z przyjaciółmi, lecz także na wczasy z całą rodziną. Oprócz perełek dla dorosłych bowiem i cudownych krajobrazów obfituje ona również w atrakcje dla dzieci. Specjalnie przygotowane zakątki, w których można spędzić czas z najmłodszymi sprawiają, że nikt nie będzie się tutaj nudzić – wręcz przeciwnie. Warto skorzystać z podpowiedzi jakie miejsca zobaczyć, by całą rodzina była zadowolona.

Miejsce pełne podwodnych stworzeń i zakątek stworzony do budowania zamków z piasku

Niewątpliwie uroczym miejscem na Krecie, w którym wszyscy będą się wspaniale bawić jest Cretaquarium (http://www.cretaquarium.gr/en). Można je odnaleźć około 15 kilometrów od miasta Iraklion, a czekające tu zwierzęta morskie zafascynują nawet tych nieco starszych. Na zwiedzających bowiem czekają takie atrakcje jak koniki morskie, meduzy, rozgwiazdy czy nawet rekiny. Co ciekawe miłośnicy bajkowego błazenka z filmu animowanego „Gdzie jest Nemo” również się nie rozczarują.

Akwarium jest otwarte od godziny 9:30 aż do 21:00 w okresie od maja do września, a  poza sezonem można tutaj przyglądać się podwodnym perełkom nieco krócej, bo do 17:00. Warto zarezerwować sobie na tę atrakcję conajmniej półtorej godziny.

Idealnym miejscem na budowanie zamków z piasku z całą rodzina jest natomiast Elafonissi. Wysepka ta charakteryzuje się płytką zatoczką i co ciekawe – różową barwą plaży. Można tu spędzić niezapomniane chwile i doskonale się zrelaksować.

Parki wodne, czyli to, co dzieci lubią najbardziej

Nie byłoby zapewne udanych wakacji w oczach dzieci, gdyby pominąć takie atrakcje jakimi są parki wodne. Na Krecie warte polecenia są dwa miejsca. To Park Wodny ulokowany w Limnoupolis (http://www.limnoupolis.gr/default.asp) oraz kompleks, który można odnaleźć w Anipolis. Pierwszy z nich znajduje się około 8 kilometrów od Chanii i kusi basenami, placem zabaw, leniwą rzeką czy grami edukacyjnymi przeznaczonymi specjalnie dla dzieci. Jest on otwarty od 10:00 do 18:00 w miesiącach od maja do października

Drugi obiekt można znaleźć w odległości 17 kilometrów od Iraklionu. To Park Wodny Anopolis pełen zjeżdżalni, z placem zabaw i ogromem basenów. Jest on otwarty od 10:00 do 18:30 i gwarantuje świetną zabawę niezależnie od wieku.

Wycieczka do Muzeum Morskiego i parku miejskiego w Chanii

Wspaniałym pomysłem na spędzenie cudownych chwil z rodziną jest niewątpliwie także odwiedzenie Muzeum Morskiego. Ulokowane przy wejściu do twierdzy Firkas zachwyca modelami statków, licznymi przyrządami nawigacyjnymi czy też wejściem do łodzi podwodnej. Odpocząć z dziećmi można także w parku miejskim w Chanii. Czekają tutaj drzewa o niesamowicie krętych korzeniach i konarach, a poza tym zabawne kozy kri kri.

Jak widać Kreta to wspaniałe miejsca na udane wakacje z dziećmi. Mnóstwo tutaj atrakcji przeznaczonych nie tylko dla najmłodszych, ale wręcz dla całej rodziny. Poza tym cudowna pogoda, piękne plaże i zabytkowe miasta sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić. Kreta może zachwycić i oczarować, a jednocześnie kojarzyć się już zawsze z najwspanialszymi wakacjami z całą rodziną.