Menu

Thassos – Zielony Diament Morza Egejskiego

27 lutego 2017 - Europa
Thassos – Zielony Diament Morza Egejskiego

Malownicza grecka wysepka Thassos zachwyca bajkowym krajobrazem, który tworzą białe piaszczyste plaże, zielona roślinność oraz krystalicznie czysta woda Morza Egejskiego o przepięknym szmaragdowo-błękitnym odcieniu. Dzięki niezwykłej palecie barw Morza Egejskiego Thassos nazywana jest Zielonym Diamentem Morza Egejskiego bądź też Szmaragdową Wyspą. Moc wrażeń czeka tu zarówno miłośników słonecznych kąpieli, jak i zwiedzania.

Wakacje na Thassos – jak dotrzeć, najpiękniejsze plaże na wyspie

Na rajską wysepkę Thassos można się dostać promem z miasta Kawala, w południowo wschodniej Grecji, w regionie Macedonia Wschodnia i Tracja. Połączenia lotnicze do Kawali realizowane są zaś z największych miast Polski i odbywają się z jedną lub dwoma przesiadkami. Loty oferują m.in. takie linie jak: Lufthansa, Airberlin, SAS, Aegean i LOT. Wyspa przyciąga malowniczymi widokami, egzotyką oraz plażami, o jasnym miękkim piasku. Dziewicza natura pozwala się zrelaksować i zapomnieć o codzienności. Jest to idealny kierunek dla osób spragnionych ciszy i spokoju, z dala od wielkomiejskiego gwaru. Do najpiękniejszych plaż zalicza się m.in.: Tripiti, Paradise, Golden Beach oraz Psili.

Thassos – zwiedzanie, atrakcje turystyczne wyspy

W trakcie pobytu na Thassos warto się wybrać do jej stolicy, miasta Limenas, gdzie znajduje się bogato wyposażone Muzeum Archeologiczne oraz wykopaliska starożytnego miasta Thassos (Limenas). Chwili odpoczynku dostarczy zaś spacer pełnymi uroku uliczkami, promenadą morską oraz pobyt w klimatycznych greckich tawernach, serwujących lokalne przysmaki. Dużą popularnością cieszy się również, zlokalizowany kilka kilometrów na zachód od miejscowości Alika, klasztor Moni Archangelou, gdzie zobaczyć można gwóźdź, którym do krzyża przybito prawą rękę Chrystusa. Świątynia usytuowana jest na zboczu, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na morze i okolice. Godnym odwiedzenia miejscem jest również wioska Theologos, położona malowniczo na zboczu szczytu Isparion. Swoją popularność miejscowość zawdzięcza oryginalnym domkom z kamiennymi dachami, wzniesionym w stylu macedońskim.

Thassos – rajska wysepka dla szukających spokoju

 Wyspa Thassos to idealny kierunek dla turystów spragnionych ciszy i ucieczki od zgiełku wielkich miast. Bajkowe plaże o jasnym piasku, turkusowo-lazurowa woda oraz zieleń otaczającej przyrody sprzyjają błogiemu relaksowi. Podczas urlopu warto także odwiedzić zabytkowe miasteczka i klimatyczne wioski, gdzie zetknąć się można z ciekawą kulturą mieszkańców.