Menu

Costa del Sol

30 sierpnia 2017 - Europa
Costa del Sol

Costa del Sol to przepiękne wybrzeże należące do Hiszpanii, które gwarantuje malownicze krajobrazy, wspaniałe doznania i niezapomniane wrażenia. Idealne na spędzenie tu wymarzonych wakacji. Ulokowane w regionie południowej Andaluzji potrafi zachwycić. Kiedyś pełno tu było małych miasteczek i wiosek rybackich, dziś ta część świata jest jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych.

Co warto zobaczyć w Costa del Sol?

To niezwykle urocze wybrzeże Hiszpanii posiada w sobie wiele skarbów czekających na odkrycie. Jedynymi z nich są niewątpliwie piękne miasta, takie jak Malaga czy Marbella. Warto również zobaczyć interesujące i niezwykle ekskluzywne Puerto Banus czy Esteponę. Wsród nadmorskich metropolii na uwagę zasługują zaś takie lokalizacje jak Nerja, San Pedro del Ancantara, Mijas czy miejscowość Torrox.

Oczywiście Costa del Sol to nie tylko magiczne miasta, ale i malownicze klify oraz rozrywkowe kurorty. Mnóstwo tu ciekawych pozostałości i zabytków z czasów Imperium Romanum, kolonizacji fenickiej oraz panowania Kartagińczyków. Będąc tu na wakacjach koniecznie trzeba zobaczyć zamek Alcazaba z murami starego miasta arabskiego pochodzącymi z VII wieku oraz znajdujące się tam muzeum archeologiczne. Pięknym zakątkiem okaże się niewątpliwie także skała Gibraltaru wznosząca się na 400 metrów n.p.m., oraz prehistoryczne jaskinie ulokowane w okolicy miasta Nerja.

Plaże, pogoda i kiedy wybrać się na to piękne hiszpańskie wybrzeże

Costa del Sol to oczywiście również plaże. W większości są one żwirowe lub kamieniste, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. Najbardziej popularne kąpieliska tego rejonu to przede wszystkim Almunacar, Malaga, Marbella, Torremolinos oraz Roquetas de Mar.

Costa del Sol znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego – lata są tu więc upalne, a zimy ciepłe i wilgotne. 325 dni w roku zaś świeci tu słońce. Miłośnicy plażowania powinni wybrać się na wakacje w tę część Hiszpanii w okresie od czerwca do września. Upały nie są tu zbyt uciążliwe, co dodatkowo sprzyja odpoczywaniu. Na najcieplejszą wodę zaś możemy liczyć w miesiącach od lipca do października. Można także odwiedzić Costa del Sol poza sezonem, wtedy jest spokojniej, może nieco chłodniej, lecz równie uroczo.