Menu

Złote Piaski w Bułgarii

10 sierpnia 2017 - Europa
Złote Piaski w Bułgarii

Słońce, malownicza linia brzegowa oraz jasne i ciągnące się kilometrami plaże przyciągają do Złotych Piasków rzesze turystów spragnionych relaksu w malowniczym otoczeniu. Położony nad Morzem Czarnym kurort jest jednym z najchętniej odwiedzanych ośrodków wypoczynkowych w Bułgarii, a pełen zabytków region przyciąga także pasjonatów zwiedzania.

Urlop w Złotych Piaskach – plaże, zabytki i okoliczne atrakcje

Miłośnicy słonecznych kąpieli wczasy w Złotych Piaskach powinni zaplanować w okresie od czerwca do września, kiedy słupek rtęci przekracza 25 stopni. Najlepszym momentem na wyjazd dla pasjonatów sportów wodnych oraz osób marzących o kąpieli w ciepłym lazurowym morzu będą natomiast miesiące od lipca do września (temperatura wody waha się w tedy w granicach od 21 do 23 stopni). Jak wskazuje nazwa miejscowości, Złote Piaski, przyciągają długą, szeroką plażą o jasnym, mieniącym się w blasku słońca piasku. Turyści znajdą tu wypożyczalnie z parasolami, leżakami, materacami oraz sprzętem wodnym. Rodziny podróżujące ze swoimi pociechami, podczas pobytu w ośrodku, mogą się wybrać do parku wodnego Aquapolis, który zapewnia sporo atrakcji i pozytywnych wrażeń.

Spędzając wakacje z Złotych Piaskach, warto także wyruszyć na wycieczkę po okolicy kurortu. Jedną z najciekawszych miejscowości położonych w pobliżu jest Warna. Punkt reprezentacyjny miasta stanowi Płanczad Nezawimost, czyli ogromny plac z fontanną, na którym znajdują się liczne butiki oraz klimatyczne restauracje oferujące, rozpływające się w ustach, dania kuchni bułgarskiej. Osoby zwiedzające Warnę nie mogą również zapomnieć o Mauzoleum Władysława Warneńczyka, wybudowanego na pamiątkę śmierci polskiego króla pod Warną w trakcie wojny z Turcją w 1444 r. Do najważniejszych zabytków miasta należy także Katedra Zaśnięcia NMP, wzniesiona w XIX stuleciu na wzór cerkwi w Sankt Petersburgu oraz Muzeum Etnograficzne i Archeologiczne. Rodziny z dziećmi z pewnością zainteresuje słynne delfinarium, gdzie przyjrzeć się można sztuczkom wykonywanym przez pięć wytresowanych delfinów. Region Złote Piaski zachwyca także niewielką, lecz niezwykłą miejscowością Sweti Konstantin i Elena o tajemniczym i nieco mistycznym klimacie. Znajduje się tutaj tzw. Kamienny Las, utworzony przez dziesiątki formacji skalnych, których wiek wynosi ponad 50 mln lat. Wg legend każdy kamień pomaga wyleczyć inną dolegliwość.

Złote Piaski – relaks na wybrzeżu Morza Czarnego

Oprócz długich piaszczystych plaż i lazurowej, krystaliczne czystej wody region Złote Piaski oferuje wiele atrakcji dla miłośników historii i zwiedzania. Pełna zabytków Warna oraz tajemniczy Kamienny Las w uzdrowisku Sweti Konstantin i Elena to wizytówka jednego z najbardziej popularnych regionów kraju.