Menu

Meksyk

29 września 2018 - Ameryka Północa
Meksyk

Egzotyczne wczasy w Meksyku to doskonała opcja na wypoczynek zarówno dla miłośników zwiedzania i pasjonatów sportów wodnych, jak i osób preferujących spokojny wypoczynek na białych piaszczystych plażach. Urlop w Meksyku dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń i pozwoli uzbierać bagaż nowych podróżniczych doświadczeń.

Co warto zobaczyć na miejscu? Atrakcje turystyczne, plaże, kurorty.

Na ternie kraju do dziś podziwiać można pozostałości wspaniałych azteckich miast, zajętych przez Królestwo Hiszpanii w czasach konkwisty w XVI stuleciu. Jednym z cieszących się największą popularnością stanowiskiem archeologicznym jest Teotihuacán, czyli plemienne centrum religijne, które powstało najprawdopodobniej w II w. p.n.e. i istniało do II w. n.e. Kompleks znajduje się na północny wschód od stolicy kraju (miasta Meksyk) i został wpisany na listę UNESCO. Najlepiej zachowane do naszych czasów zabytki to: Świątynia Quetzalcoatla, Cytadela oraz Piramidy Słońca i Księżyca. Tropiciele przygód, pragnący odkrywać niezwykłe tajemnice dawnych plemion, żyjących na ternie Meksyku, nie mogą również zapomnieć o słynnym Palenqué, zlokalizowanym w północnej części stanu Chiapas w Meksyku. Starożytne miasto Palenqué otoczone jest przez las tropikalny, który skrywa najważniejszy ośrodek religijny Majów. Największą atrakcją jest tutaj Świątynia Inskrypcji, gdzie pochowany został władca Pakal Wielki.

Miłośników zwiedzania z pewnością zainteresuje też wycieczka do stolicy kraju – miasta Meksyk, którego główną atrakcją jest barokowo-klasycystyczna katedra będąca  największą świątynią w Ameryce Łacińskiej. Kolejny charakterystyczny zabytek to Palacio Nacional, wzniesiony na ruinach pałacu ostatniego władcy Azteków – Montezumy. Podczas urlopu w Meksyku warto również wybrać się do miasta Guanajuato, w środkowej części kraju. Miejscowość wyróżnia się dzięki kolorowym domkom, stanowiącym przykład hiszpańskiej architektury z końca epoki kolonialnej.

Turyści marzący o spokojnym wypoczynku wśród rozgrzewających promieni słońca mogą wybrać się do słynnego kurortu Cancún, położonego na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Białe piaszczyste plaże oraz lazurowa i krystaliczne czysta woda to zaledwie kilka z atutów tego miejsca. Cancún to doskonały ośrodek dla miłośników słonecznych kąpieli, rozrywki, egzotyki oraz snorkelingu wśród barwnej rafy koralowej. Do najsłynniejszych kurortów Meksyku należy też Acapulco, miasto idealne dla fanów nocnego trybu życia i hucznej zabawy w klubach oraz Playa del Carmen z rajską białą plażą, doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych oraz piękną rafą koralową.

Wakacyjna przygoda dla spragnionych emocji

Urlop w Meksyku to idealna okazja do zgłębienia pełnej tajemnic kultury Majów i Azteków, a także błogiego wypoczynku na bajkowych plażach i kąpieli w lazurowej wodzie Morza Karaibskiego. Liczne zabytki, niezwykła historia oraz doskonałe warunki do relaksu i uprawiania sportów wodnych co roku przyciągają do Meksyku żądnych wrażeń turystów.