Menu

Tajlandia

5 listopada 2018 - Azja
Tajlandia

 

Tajlandia to kraj kojarzony z egzotyką, turkusem krystalicznie czystej wody, rajskimi plażami i szerokim uśmiechem. To właśnie ten zakątek świata sprawia, że bardzo wielu podróżników z rozmarzeniem zaczyna planować pobyt w swoje głowie nie zdając sobie z tego nawet sprawy. Nic w tym dziwnego. Kraj ten bowiem potrafi być urzekający, inspirujący i niewątpliwie zmienia podejście do życia.

Co trzeba koniecznie zwiedzić będąc w tym egzotycznym kraju?

Tajlandia jest niczym skrzynia pełna złota, bowiem bogactwo natury, radości i piękna objawia się tu niemal na każdym kroku. W dżungli można spotkać wiele półdzikich plemion, a ciepły klimat i tropikalna przyroda przyciągają turystów z różnych stron świata. Podobnie jak tutejsze zabytki.

Jednym z nich jest Wielki Pałac Królewski czekający w Bangkoku, który został wzniesiony w roku 1782. Niegdyś stacjonował tu król Tajlandii, a obecnie można tutaj zobaczyć zarówno budowle świeckie, jak i sakralne, które ulokowane są na terenie kompleksu. Warto przede wszystkim zobaczyć tutaj świątynię Szmaragdowego Buddy z posągiem, który uznawany jest za narodowy skarb. Na terenie pałacu obowiązuje odpowiedni dress code, czyli spódnica lub długie spodnie oraz bluza z długim rękawem bądź koszula i pełne buty.

Niezwykłą świątynią jest także Wat Pho (zobacz więcej). Ulokowany w Bangkoku posiada w swoim wnętrzu olbrzymi posąd przedstawiający Odpoczywającego Buddę. Rzeźba ta ma aż 15 metrów wysokości oraz 46 metrów długości. Będąc w tym samym mieście warto również zwiedzić Khao San – najbardziej popularną ulicę w kraju. Dlaczego? Ponieważ tętniące tu życie jest kwintesencją całej Tajlandii. Można tu świetnie zjeść i zatrzymać się w jednym z hostelów, a także skorzystać z salonu masażu czy nawet klubu nocnego.

Wspaniałym miejscem jest niewątpliwie także Sukothai – park historyczny, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO., czy Elephant Nature Park ulokowany w prowincji Chiang Mai. Ten ostatni umożliwia karminie, a nawet wykąpanie czy ogólnie opiekę nad znajdującymi się tu  słoniami, zwłaszcza jeśli chce się tu zostać na dłużej.

Tajlandia to oprócz świątyń także rajskie archipelagi takie jako Ko Phi Phi, a na nich niezwykłe plaże. Niewątpliwymi perełkami są chociażby takie zakątki jak Lo Dalam czy Lo Moo Dee. Warto odwiedzić również Małpią Plażę, gdzie czekają te niezwykle ciekawe człekokształtne zwierzęta, czy pospacerować po zatoce Maya na Phi Phi Leh. Tajlandia to oczywiście o wiele więcej, jednakże te miejsca są idealne, by od nich rozpocząć zwiedzanie tego kraju.