Menu

Maroko

12 marca 2013 - Afryka
Maroko

Maroko zapewni Ci moc atrakcji i dostarczy miłych wspomnień. To niezwykłe państwo kusi mieniącym się w żarze słońca złocistym piaskiem Sahary oraz bardzo wysokimi temperaturami.

Stolicą tego znajdującego się w zachodniej części Afryki państwa jest, położony u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego, Rabat. Miasto uznawane jest również za stolicę kulturalną Maroka, gdyż znajdują się tutaj liczne galerie sztuki, teatr Muhammada V oraz pierwszy w państwie, współczesny uniwersytet. Przebywając tu warto zwiedzić fortecę Ouaia, skąd można podziwiać roztaczający się na zatokę Rabatu widok.

maroko2Turystom pragnącym podczas urlopu wypocząć w gorącym klimacie oraz pozwiedzać wielu wrażeń powinien dostarczyć pobyt w tak wspaniałym, czarującym państwie, jak właśnie Maroko. Wczasy w Rabacie, Agadirze, czy malowniczo położonej Casablance będą dla wielu chcących wypocząć i przeżyć przygodę życia turystów, spełnieniem marzeń.

Kolejnym po Rabacie wartym zobaczenia miejscem jest największe miasto i główny marokański port – Casablanca. Charakteryzuje się ona oryginalną hiszpańsko – mauretańską architekturą. W mieście odnajdziemy bardzo znany meczet Hassana II, jego minaret jest najwyższym z wszystkich pozostałych na świecie, liczy aż 210 metrów. Dzięki oferowanym przez wiele biur pakietów last minute, Maroko jest państwem dostępnym dla turystów o mnie zasobnych portfelach.

Przebywając w tym niezwykłym państwie warto również zawitać do największego turystycznego kurortu – Agadiru. Znajduje się tutaj malowniczo położony Park Narodowy Sus – Massa oraz zespół ogrodowy Jardin de Olhao. Jest to symbol przyjaźni Agadiru z portugalskim miastem Olhao, powstały na znak pokoju, gdyż w przeszłości Maroko z Portugalią łączyły bardzo burzliwe relacje.

Jeżeli pragniesz więc spędzić wakacje, które dostarczą Ci moc niezapomnianych atrakcji, relaksować się w gorącym klimacie i poczuć smak przygody, wybierz się na urlop do Maroko.